Benefistanbul Sosyal Bisikletçilik

Benefistanbul Projesi Başarıyla Tamamlandı


Parkinson hastalığına karşı Avrupa’da bir farkındalık yaratmak ve bu hastalıkla mücadele verenlerin sıkıntılarına dikat çekmek için Ingo ve Detlev Niemeyer isimli iki Alman kardeş Benefistanbul takımını kurarak Almanya’dan Türkiye’ye kadar bisikletle geldi. Bu iyi niyet elçilerinin Türkiye’deki konaklama sponsoru ise sosyal sorumluluk faaliyetlerine verdiği önem ve bu yöndeki çalışmalarıyla dikkat çeken Marriott International’ın İstanbul’daki en yeni oteli İstanbul Marriott Hotel Şişli oldu.

1 Mayıs’ta Benefistanbul adını verdikleri iki kişilik takımlarıyla pedal çevirmeye başlayan Ingo ve Detlev, başlattıkları yardım kampanyası sayesinde bisiklet üzerinde kat ettikleri her bir kilometre için Parkinson hastalığıyla mücadele edenlere bağışta bulunmuş oluyor.

Yaklaşık 4000 kilometre pedal çevirerek 4 Temmuz’da İstanbul’a ulaşan Benefistanbul ekibi, yolculuklarına Hannover’dan başlamış, İsviçre ve Avusturya Alpleri üzerinden izledikleri rotayla İtalya’ya kadar gitmişti. Adriyatik üzerinden Slovenya, Hırvatistan ve Bosna Hersek’i geçerek yine bisikletle geçen Benefistanbul takımı Selanik’ten sonra Türkiye’ye varabildi.

Yolculuk boyunca izledikleri rotaları, pedal çevirken gördükleri benzersiz güzellikteki destinasyonları ve buralarda yaşadıkları maceraları www.benefistanbul.com web sitesi üzerinden anında takipçileriyle paylaşan Ingo ve Detley oluşturdukları bu iyi niyetli projede kendilerine konaklama sponsorluğu sağlayarak destek veren İstanbul Marriott Hotel Şişli’ye de teşekkürlerini iletti.

Sosyal sorumluluk projeleri karşısında gösterdiği duyarlılık kapsamında daha önce Alzheimer Derneği de dahil olmak üzere birçok vakıf ve iyi niyet elçilerine destek veren İstanbul Marriott Hotel Şişli, Benefistanbul ekibine de konaklama sponsorluğu sağlayarak katkıda bulunmaktan gurur ve övünç duyduğunu aktardı.

 


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir