Video

İstanbul’a Velodrome !


Arkadaşlar İstanbul/Maltepe’de yeni bir veledrome ve içinde güzel bir arazi parkuru olan,her yaşa hitap eden bir merkez açıldı.Aslında tam açılış yapılmadı bile.Biz hevesli bisikletçiler olarak dayanamadık ve test etmeye başladık.Bende bugünkü yazımda size burayı tanıtmaya çalışacağım.

Şöyle başlayayım sözüme ; bu büyük parkurda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.Farklı şehirdeki arkadaşlar sizde kendi şehrinizde böyle birşey olması için elinizden ne geliyorsa yapın gerçekten hayatınız değişiyor. :)

Benim daha çok kullandığım ve zevk aldığım arazi parkuru çünkü bir dağ bisikletçisiyim ama velodromede en az o kadar zevk veriyor :)

Velodrome pistimiz standart ebatlarda (400 m) zemin olarak direk beton ve zift tarzı değil,özel ve yağmurlu havalarda kaymayı en aza indirecek ve zemin bozulmasını engelleyecek bir malzeme kullanılmış.Şu an zemin aşırı düz olmamakla birlikte,yetkililerle konuştuğum üzere düzeltilecek ve özel bir boya ile boyanacakmış.Tahminimce bu pistte zamanla güzel yarışlar ve zamana karşı denemeleri yapılmaya başlancaktır.Küçükte olsa tribünlerede sahip. :) Tabiki bisikletimin çok uyumlu olmaması nedeniyle pisti tam anlamıyla yaşayamadım.( 2.1 teker ve iyi bir sprint ile yapabildiğim en yüksek hız 48 km/h ) Ama yarış bisikletiyle 55 lerin rahat görüldüğünü biliyorum.Bu sabahta babamla gittik onun bir fotoğrafını görmeniz için koyuyorum :)

 

Şimdi benim bölümüme son 3 günde tüm günümü geçirdiğim yere götüreceğim sizleri :)

MTB parkuru yaklaşık 30 tepecikten oluşuyor bazıları gerçekten gereksiz dik.Orada kimle konuştuysam aynı şeyi söylüyor.O yüzden ilk çıkan her 5 kişiden 1-2 si düşüyor. :/ Ben spd pedal kullandığım için çok daha rahatım diğer bisikletçi arkadaşlarıma göre. Ama yinede zorlandığım yer var.

Özellikle gece bırakamıyorsunuz çok güzel bir ışıklandırmaya sahip.Gece tek kötülüğü çimlerin otomatik sulaması ortamı iyice zor hale sokuyor.Ve cidden su geçirmez kıyafetiniz yoksa pek iyi olmuyor :)) Gece sürüşünden küçük bir video paylaşmak istiyorum pek iyi çıkmasada :)   https://www.facebook.com/photo.php?v=10152307285599581&set=vb.617094580&type=2&theater

Ayrıca kendinize çok güvenmeyin.Öyle desemde insan dayanamıyor ve öğrendim biliyorum diyip atlıyor.  :))) Bende atladım dedim yaparım dedim ve yaptım ama sonuç bu oldu :/ Ve gerçekten diz falan kalmadı. Bu yazıyı evde yatarken yazıyorum :(

Yazımı burada bitiriyorum arkadaşlar…

BOL PEDALLI GÜNLER…YEMYEŞİL ŞEHİRLER…