IMG_2020-1024x682 Genel

Bisikletlerim


Her çocuk gibi benimde bir bisikletim vardı. Daha ben 5 yaşlarında iken yandaki gibi kırmızı bir bisiklete sahiptim. Fakat ben o bisikletin kimin aldığını, nereden aldığını yada nasıl geldiğini hatırlamıyorum, sadece küçükken öyle bir bisiklettim olduğunu hatırlıyorum. Hatta o bisikleti o zamanlar delikanlı yaşlarında olan dayımın ve onun yaşıtı olan kuzenimin kırdığını da hatırlıyorum. Fakat yine sonrası yok bende. Yani kırıldıktan sonra ne olduğunu, nasıl bir tepki verdiğimi, üzülüp üzülmediğimi hatırlamıyorum :(

Daha sonraki bisikletimi babamla ben ilkokul 2-3. sınıfta filan okulumun yanındaki bir beyaz eşya satıcısından almıştık. Rengi kırmızı idi, ben onu zamanında kardeşime verirken boyayıp aşağıdaki hale getirdim. Bu bisikletle sanırsam orta 1 e kadar filan idare ettim. Sonra araya OKS filan girince bir müddet bisikletten ayrı kaldım ama yine canım sıkılınca sürerdim :) Şuan da kömürlüğün derinliklerinde olmalı kendileri. İstanbul’a gidince bisiklet isteyen bir çocuğu sevindirmek isterim :)

Bir sonraki bisikletimi ise Avrupa yakasından Zeyrekteki bir alt geçitten almıştık. O zamanlar sanırım orta sonda idim ama net hatırlamıyorum. Ama bu bisiklet için yaklaşık 50 $ filan biriktirdiğimi ve üstünü babamın tamamladığını hatırlıyorum. İlk aldığımda çamurlukları da vardı ama sonradan söktüm onları. İşte üstünde arkadaşım varken lisemin bahçesinde çekilmiş fotoğrafı:

Bu bisiklette kömürlükte yalnızlığa terk edilmiş durumda. Vermek isterdim birisine ama ara sıra kardeşim kullanıyor. Bir de ben İstanbul’a bisikletimi götürmediğim zamanlar kullanıyorum. Bu bisikletle baya bir gezmiştim. Bir ara okulum tepede olsa bile okula gider gelir olmuştum. Emektardır kendileri :)

Son bisikletim ise halen kullandığım 2010 Model Sedona 711 disk frenli MTB tarzı bisiklet. 2010 Ağustos ayında İstanbul Sirkeci’den dayımla gidip 6 eşit taksitle 510$’a ( o zaman:695TL idi) Aslı Bisiklet’ten almıştık. Bir buçuk yılı aşkın süredir kahrımı çekmeye devam ediyor :) Şu ana kadar beni yolda bırakmadığı için kendisine buradan teşekkürler :)


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir