ibb Genel

Bisikletle Avrupa’ya “meydan okumaya” var mısın?


İzmir, Avrupa Bisiklet Yarışması 2016’ya senin gücünle katılıyor. Şehrinin takımına ücretsiz kaydol, bisiklet yolculuklarını bir ay boyunca mobil uygulama ile kaydet, Avrupa şehirleri ile yarış!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, “bisiklet kenti İzmir” adına önemli bir adım daha atıyor; Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Avrupa Bisiklet Yarışması’na (European Cycling Challenge – ECC2016) İzmir adına katılıyor.

1 – 31 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen yarışma, katılımcı şehirlerde yaşayan veya herhangi bir sebeple bu şehirlere seyahat eden herkese açık. Spor faaliyetleri dışında bisikletle yapılan tüm turlar kabul ediliyor. ECC2016’da İzmir kent takımına katılmak için http://cyclingchallenge.eu/tr web sitesine kaydol. Ücretsiz mobil uygulama Cycling365‘i akıllı telefonuna indir. İş, okul, sinema, alışveriş gibi tüm yolculuklarını bisikletle yap ve bu gezileri kaydet. Akıllı telefon kullanmıyorsan seyahat verilerini, internet sayfasındaki ilgili bölüme yazabilirsin. İzmir Büyükşehir Belediyesi adı altında kendi takımını da kurabilirsin. Yarışmaya 31 Mayıs 2016’ya dek katılabilirsin.

Kat ettiğin kilometre, şehir takımının toplam mesafesine yansıyacak. Bir ay boyunca en uzun mesafeyi kat eden şehir kazanacak. Sonucu gerçek zamanlı olarak ECC internet sitesinden takip edebilirsin.

Her yıl aynı tarihte, ulaşımda bisiklet kullanımını artırma amacıyla yapılan yarışmaya geçtiğimiz yıl, 20 Avrupa ülkesinden 63 şehrin bisiklet takımı katılmıştı.

Kıyı şeridine yaptığı bisiklet yolları, bisiklet kiralama sistemi Bisim ve gönüllü desteğiyle oluşturulan Efes-Mimas Bisiklet Rotaları ile İzmir’i bisiklet kenti yapan Büyükşehir Belediyesi, yarışmadan elde edeceği bilgileri, bu yatırımları artırmada kullanacak.

Katılım ücretsiz, eğlence sonsuz…

Kaynak: izmir.bel.tr

 

 


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir